Short Waves Festival 2015

Rusza jeszcze większy i bardziej zaskakujący – Short Waves Festival i jego Grand Prix Tour. Od 6 marca w niemal stu miastach na sześciu kontynentach. Na mecie tej podróży już czeka Poznań, gdzie 22 marca eksploduje tygodniowe święto filmu i sztuki wideo.

KRÓTKO I TREŚCIWIE. Do trzydziestu minut, z wyjątkami, ale nigdy dłużej niż to konieczne. Filmy prezentowane na Short Waves Festival to dzieła zdyscyplinowane i autentyczne; bez wypełniaczy i kompromisów. Starannie wyselekcjonowane spośród polskich i światowych produkcji.

GLOBALNIE. Tradycyjnie festiwal rozpoczyna światowa trasa konkursowa polskich filmów krótkometrażowych: Grand Prix Tour (6 – 22.03.2015). Tym razem obejmuje ona rekordową liczbę niemal stu miast na sześciu kontynentach. O nagrodzie dla najlepszego spośród siedmiu konkursowych filmów zadecydują widzowie od Bułgarii po Meksyk, podejmując decyzje w klubach, kawiarniach i wielkich salach kinowych.

PRESTIŻOWO. Short Waves Festival to również najwyższe w Polsce nagrody dla twórców krótkiego kina. Łączna pula sięga w tym roku 80 tys. zł. Młodzi filmowcy powalczą o laury w 5 konkursach: objazdowym Grand Prix Tour i organizowanych stacjonarnie Poznań Open, Dances with Camera, Urban View i Best of Seven.

RÓŻNORODNIE. Tegoroczna edycja SWF przynosi nowości programowe. Premierowe konkursy: Urban View, czyli międzynarodowy konkurs filmów o architekturze, designie i urbanistyce oraz Best of 7, czyli ekskluzywna selekcja siedmiu światowych tytułów wybranych przez programmerów z najważniejszych festiwali w Europie. Ponadto relacje z kijowskiego Majdanu i filmowe akcje w niestosownych miejscach.

INTENSYWNIE. Osiem dni w Poznaniu (22 – 29.03) wypełnionych propozycjami dla najmłodszych widzów, młodzieży, dorosłych (w tym tylko dla dorosłych) i seniorów. Dla każdego coś… nowego. Poza tym w programie festiwalu sporo świeżej muzyki i sztuki żyjącej poza konwencjonalnymi przestrzeniami. Short Waves Festival 2015 nie przewiduje czasu na nudę.

BRANŻOWO. I edukacyjnie. Jeden z nowych filarów SWF tworzy cykl paneli dyskusyjnych pod nazwą Industry Days. W trakcie czterech spotkań zawodowi filmowcy i decydenci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie profesjonalnego kształcenia, produkcji czy regionalnych perspektyw rozwoju. Industry Days to wydarzenie otwarte dla publiczności.

Program do pobrania na:
http://shortwaves.pl/sites/default/files/swf2015_program.pdf

Zrodlo: shortwaves.pl

 • Anarchistyczny Festiwal Filmowy 2017
  Anarchistyczny Festiwal Filmowy 2017
 • Warsaw Fashion Street – największy festiwal mody w Warszawie już 17 i 18 czerwca 2017
  Warsaw Fashion Street – największy festiwal mody w Warszawie już 17 i 18 czerwca 2017
 • Philosophy of Fashion Week Poland 2017 – daty
  Philosophy of Fashion Week Poland 2017 – daty
 • Wrocław – Wenecja północy => Wrocławskie mosty i kładki
  Wrocław – Wenecja północy => Wrocławskie mosty i kładki